Ikonka innowacji (Po)moc w onkopielęgnacji

(Po)MOC w onko-pielęgnacji

Pielęgnacja skóry w trakcie leczenia onkologicznego

Autorzy_rki: Fundacja Otulina
Miejsce testowania: Kobiety chorujące onkologicznie,
kosmetyczki, kosmetolożki z Wielkopolski
Czas: 2022 r.

Wsparcie w zakresie dbania o ciało i jego kondycję po chorobie nowotworowej. W poradniku znajdziesz najważniejsze informacje z zakresu kosmetologii, psychologii, onkologii i dietetyki, dla pacjantów(-ek) bardzo przydatny planer pielęgnacji ciała po chorobie nowotworowej. Ze ścieżki współpracy dowiesz się z kim i jak współpracować, aby dbać o swoją skórę. Zajrzyj także do instrukcji stosowania innowacji – to ułatwi Ci korzystanie z poszczególnych elementów rozwiązania. Współpraca
z lekarzami(-kami) (specjalizującymi się głównie w onkologii, dermatologii); kosmetyczkami, kosmetologami(-żkami) i osobami chorującymi onkologicznie – pozwoliła na stworzenie rzetelnego, przydatnego rozwiązania.

Osoby dorosłe chorujące onkologicznie, które potrzebują kompleksowego wsparcia w zakresie pielęgnacji skóry w trakcie i po leczeniu, zarówno
w warunkach domowych jak i gabinetach kosmetycznych, kosmetologicznych.

Specjaliści(-stki) z dzieciny kosmetyki, kosmetologii
a także lekarze(-rki) specjalizujący się głównie1
w onkologii i dermatologii, z którymi współpracuje pacjent(-ka). Skorzystać z rozwiązania mogą także rodziny, opiekunowie(-ki), bliskie osoby osób chorujących onkologicznie.


Warto wprowadzić innowację jako usługę realizowaną
w gabinetach kosmetycznych czy klinikach SPA. Rozwiązanie może wzbogacić ofertę edukacyjną uczelni wyższych o profilu medycznym oraz kosmetologicznym
i szkół zawodowych zwłaszcza o profilu kosmetycznym.

krok po kroku

Jak to zrobić?

Zapoznaj się z instrukcją

Jeśli jesteś specjalistą(-tką)– zapoznaj się z instrukcją stosowania innowacji – dowiesz się z jakich narzędzi będzie korzystać klinent(ka)/ pacjentk(a) oraz jakiego Ty wsparcia możesz udzielić.

Personalizacja

Zaplanujcie zabiegi i działania polepszające kondycję skóry pacjenta – monitorujcie na bieżąco efekty.

Poradnik i planer

Znajdziesz tam wskazówki dotyczące Twojej roli (kosmetologa, kosmetyczki, lekarza) oraz informacje
z jakich zabiegów mogą korzystać pacjenci(-tki). Zorientuj się także jak wygląda indywidualny planer pielęgnacji.

Coś więcej?

Z rozwiązania można korzystać w różnoraki sposób
np. organizując warsztaty na podstawie powstałych produktów.

Rozwiązanie zostało ocenione zarówno przez specjistów, jak i osoby chorujące onkologicznie, jako użyteczne dla obu grup.

Z perspektywy pacjentek – innowacja przyspiesza odbywanie wizyt w gabinetach kosmetycznych/ kosmetologicznych, wpływa na zmniejszenie stresu i zwiększa poczucie bezpieczeństwa w korzystaniu z gabinetów po przebytym leczeniu onkologicznym.

Innowacja wpływa na zwiększenie wiedzy przez co zmniejsza lęk specjalistów przed podejmowaniem decyzji o zastosowaniu konkretnego zabiegu.

Narzędzie porządkuje wiedzę z zakresu komunikacji z klientem(-tką), którzy chcą skorzystać z oferowanych gabinety kosmetologiczne usług.

Innowacja podkreśla rolę lekarzy(-ek) specjalizujących się w onkologii, dermatologii, których wiedza jest nieocenionym wsparciem merytorycznym dla kosmetyczek, kosmetologów(-żek).

Powiązane innowacje

Pamietaj o

Jeśli jesteś pacjentem(-ką) konsultuj dbanie o swoją skórę ze
specjalistami(-kami) -używając planera przeznaczonego głównie do domowej pielęgnacji. 

Temat choroby onkologicznej dotyczy trudnych, osobistych przeżyć, którymi klientki(-ci), mogą się dzielić w trakcie wizyty. Zachęcamy specjalistów(-stki) do kontaktu z psychologiem(-żką), aby dowiedzieć jak w trakcie takiej rozmowy wesprzeć drugą osobę i zadbać o siebie. 

Dodatkowym pomysłem jest powstanie w mapy miejsc, które są odpowiednio przygotowane do świadczenia usług odpowiedniej jakości, osobom w trakcie
i po leczeniu onkologicznym.

Pacjent(-ka) możesz korzystać z innowacji samodzielnie – wydrukuj planer
i skonsultuj się ze specjalistą.

 

Produkty