Poznajcie nasze ekspertki Joannę Kuczyńską i Agnieszkę Panocką z Fundacji Allergia

W Fundacji prowadzą działania edukacyjne nt. alergii i możliwych jej konsekwencji, funkcjonowania dzieci z alergiami w żłobkach, przedszkolach i szkołach (zarówno od strony psychologicznej, jak i obowiązujących regulacji prawnych), bezpieczeństwa podania adrenaliny – leku ratującego życie we wstrząsie anafilaktycznym, a także prowadzimy szkolenia medyczno-prawne z udzielania pierwszej pomocy.

Wykluczenie społeczne, z jakim mierzyły się na co dzień z powodu alergii swoich dzieci, spowodowało potrzebę działania, aby zwiększyć ich bezpieczeństwo. W wyniku czego powstały trzy innowacje społeczne, które mogą wesprzeć rodziców, nauczycieli, pielęgniarki szkolne w funkcjonowaniu dzieci z silną alergią w szkole.

Pani Joanna i Agnieszka to na co dzień to radczyni prawna i adwokatka, a prywatnie mamy dzieci z silnymi alergiami pokarmowymi, wziewnymi i kontaktowymi.

Jakie rozwiązania stworzyły innowatorki ?

Niezbędnik edukacyjny dla dziecka z alergią
Jest to pakiet materiałów edukacyjnych o anafilaksji – pigułka wiedzy dla rodziców i nauczycieli dzieci, którym lekarz przepisał adrenalinę. Powstał przy współpracy ratowników medycznych, lekarki, psycholożki, prawniczek, rodziców oraz nauczycieli i nauczycielek.
Materiały dostępne są tutaj: https://allergia.pl/projekty/niezbednik/

2 innowacje w przygotowaniu:

Inkluzywny Program Opieki nad Dziećmi z Alergiami w przedszkolach
Autorki nazywają go „Empatią”, ponieważ jego zadaniem jest zwiększenia uważności całych grup przedszkolnych na potrzeby dzieci z alergiami.

Kapitan adrenalina – stawką jest życie
Moduł szkolenia pierwszej pomocy dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, dotyczący postępowania w przypadku wystąpienia anafilaksji. Moduł składa się ze scenariusza zajęć dla ratowników medycznych i z kart pracy dla uczniów w wieku wczesnoszkolnym.

Zapraszamy serdecznie do spotkania naszych ekspertek 10 -11.03. 2023 marca na Targach Edukacyjnych w Poznaniu

– indywidualne konsultacje –  dziecko z alergią w szkole (10.03 w godzinach 11.30 do 17.00), w oparciu o innowacje społeczne, stoisko nr 69, pawilon 7A.
– warsztat pt. Dziecko z alergia w szkole, (10.03.2023, godzina 10.00 do 11.00), sala 1D, Pawilon 15

Zgłoszenia pod linkiem:
https://uwagaedukacja.pl/wydarzenie?id=31