wizyta studyjna- grafika dekoracyjna

Współczesny świat niesie ze sobą nowe wyzwania i potrzeby, szczególnie w obszarze  pracy z młodzieżą. Dlatego proponujemy Wam wspólną podróż po nowe narzędzia, pomagające skutecznie inspirować i wspierać młodych ludzi.

Już 12 -13 grudnia 2024r.  odwiedzimy Toruń oraz Kowal aby poznać dobre praktyki i innowacje w tym obszarze.

Zapraszamy Was- specjalistów  pracujących z młodzieżą do poznania wyjątkowych miejsc i rozwiązań:

Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka im. każdego Człowieka – Celem stowarzyszenia jest organizowanie i wspieranie działań wśród dzieci i młodzieży – otwieranie horyzontów, ukazywanie im życia innego, niż to, do którego przywykli oraz wsparcie w odkrywaniu talentów i pasji. W tym celu wykorzystywana jest każda możliwa forma pracy socjalnej (w tym partyworking, streetworking) oraz wolontariat.

Fundacja EMIC – Misją Fundacji Emic jest wspieranie migrantów i migrantek w osiąganiu samodzielności w Polsce – na pierwszym miejscu stawiany jest człowiek i jego potrzeby.
Fundacja współpracuje m.in.: ze szkołami, do których uczęszczają dzieci z doświadczeniem migracyjnym oraz z instytucjami, które stykają się z cudzoziemcami. Posiada doświadczenie w obszarze tworzenia innowacji społecznych.

Innowacja Wyzwania Życia – Edukacyjna gra planszowa „Wyzwania życia” jest narzędziem dydaktycznym dla nauczycieli/terapeutów, przeznaczonym do prowadzenia zajęć z zakresu edukacji seksualnej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Klub Świadomej Młodzieży to przestrzeń umożliwiająca rozwój pasji, wzmacnianie potencjałów, samostanowienia wśród młodzieży z całościowymi zaburzeniami rozwoju, w tym spektrum autyzmu i/ lub z niepełnosprawnościami. KŚM to przykład tego, jak mogą funkcjonować tzw. „trzecie miejsca” dla młodzieży.

Innowacja Kreatywnie Kolektywnie – Wyjdź poza schemat, puść wodze fantazji, zagraj improwizując! Taka forma teatru uczy słuchania, reagowania na siebie na wzajem, uważności. Innowacja powstała jako narzędzie służące  rozwiązaniu problemów społecznych dzieci i młodzieży z Domów Usamodzielnienia, ale świetnie sprawdza się w pracy nie tylko z młodzieżą 😊

Co zapewniamy w ramach wizyty ?
Przejazd na trasie Poznań – Toruń – Kowal – Poznań,
Nocleg w pokojach dwuosobowych,
Wyżywienie,
Spotkania merytoryczne z realizatorami dobrych praktyk,

Wizyta jest bezpłatna

Szczegółowy program wizyty zostanie przekazany zakwalifikowanym uczestnikom. O zakwalifikowaniu się na wizytę studyjną, decyduje kolejność zgłoszeń – uczestnictwo zostanie przez nas potwierdzone.

Zapisy dostępne pod linkiem – https://wizytastudyjna2.webankieta.pl/

Prosimy o zgłoszenie max. 2 osób z jednej instytucji/podmiotu,

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w ramowym programie, wynikających z sytuacji bieżących,

Kontakt w sprawie wizyty :

Danuta Adamczyk 695 214 378
danuta.adamczyk@rops.poznan.pl

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status