Współczesny świat niesie ze sobą nowe wyzwania i potrzeby, szczególnie w obszarze pracy z młodzieżą. Dlatego proponujemy Wam wspólną podróż po nowe narzędzia, pomagające skutecznie inspirować i wspierać młodych ludzi.
Już 12 -13 grudnia 2024r. odwiedzimy Toruń oraz Kowal aby poznać dobre praktyki i innowacje w tym obszarze.
Zapraszamy Was- specjalistów pracujących z młodzieżą do poznania wyjątkowych miejsc i rozwiązań:
Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka im. każdego Człowieka – Celem stowarzyszenia jest organizowanie i wspieranie działań wśród dzieci i młodzieży – otwieranie horyzontów, ukazywanie im życia innego, niż to, do którego przywykli oraz wsparcie w odkrywaniu talentów i pasji. W tym celu wykorzystywana jest każda możliwa forma pracy socjalnej (w tym partyworking, streetworking) oraz wolontariat.
Fundacja EMIC – Misją Fundacji Emic jest wspieranie migrantów i migrantek w osiąganiu samodzielności w Polsce – na pierwszym miejscu stawiany jest człowiek i jego potrzeby.
Fundacja współpracuje m.in.: ze szkołami, do których uczęszczają dzieci z doświadczeniem migracyjnym oraz z instytucjami, które stykają się z cudzoziemcami. Posiada doświadczenie w obszarze tworzenia innowacji społecznych.
Innowacja Wyzwania Życia – Edukacyjna gra planszowa „Wyzwania życia” jest narzędziem dydaktycznym dla nauczycieli/terapeutów, przeznaczonym do prowadzenia zajęć z zakresu edukacji seksualnej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Klub Świadomej Młodzieży to przestrzeń umożliwiająca rozwój pasji, wzmacnianie potencjałów, samostanowienia wśród młodzieży z całościowymi zaburzeniami rozwoju, w tym spektrum autyzmu i/ lub z niepełnosprawnościami. KŚM to przykład tego, jak mogą funkcjonować tzw. „trzecie miejsca” dla młodzieży.
Innowacja Kreatywnie Kolektywnie – Wyjdź poza schemat, puść wodze fantazji, zagraj improwizując! Taka forma teatru uczy słuchania, reagowania na siebie na wzajem, uważności. Innowacja powstała jako narzędzie służące rozwiązaniu problemów społecznych dzieci i młodzieży z Domów Usamodzielnienia, ale świetnie sprawdza się w pracy nie tylko z młodzieżą 😊
Co zapewniamy w ramach wizyty ?
Przejazd na trasie Poznań – Toruń – Kowal – Poznań,
Nocleg w pokojach dwuosobowych,
Wyżywienie,
Spotkania merytoryczne z realizatorami dobrych praktyk,
Wizyta jest bezpłatna
Szczegółowy program wizyty zostanie przekazany zakwalifikowanym uczestnikom. O zakwalifikowaniu się na wizytę studyjną, decyduje kolejność zgłoszeń – uczestnictwo zostanie przez nas potwierdzone.
Zapisy dostępne pod linkiem – https://wizytastudyjna2.webankieta.pl/
Prosimy o zgłoszenie max. 2 osób z jednej instytucji/podmiotu,
Zastrzegamy sobie prawo do zmian w ramowym programie, wynikających z sytuacji bieżących,
Kontakt w sprawie wizyty :
Danuta Adamczyk 695 214 378
danuta.adamczyk@rops.poznan.pl