Aktualności

Szkoła przyjazna miesiączce

lip 6, 2022 | Włącznik Innowacji

Jak wzmacniać społeczność szkolną by trwale zwalczać ubóstwo menstruacyjne? To wyzwanie podejmują autorki innowacji „Szkoła przyjazna miesiączce”, które rozpoczynają testowanie w ramach Włącznika.

Brak dostępu do środków higieny menstruacyjnej w szkołach, stanowiący przeszkodę dla dziewcząt w codziennym funkcjonowaniu, prowadzi do ubóstwa menstruacyjnego, uderza w komfort fizyczny i psychiczny, prowadzi do opuszczania zajęć, nasila tabu wokół miesiączki, prowadzi do stygmatyzacji i upokorzeń uczennic.
W ramach innowacji stworzone będą narzędzia wspierające szkolne zespoły, działające na rzecz trwałej systemowej zmiany w placówce w zakresie postrzegania i wiedzy na temat menstruacji. Wyposaża zarówno uczniów, kadrę jak i rodziców w kompetencje by oddolnie działać na rzecz kompleksowej zmiany w tym obszarze.
Trzymamy kciuki za testowanie innowacji! Więcej szczegółów wkrótce.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status