Aktualności

Warsztaty kreatywne online z Generatorem Dostepności

lis 6, 2020 | Generator Dostępności

Zapraszamy na warsztaty design thinking na temat innowacji społecznych. Sesje odbędą się na platformie Zoom, do wyboru jeden z trzech terminów:

  • 20.11.2020 (piątek) – 12:00-16:00,
  • 26.11.2020 (czwartek) – 10:00-14:00 lub
  • 02.12.2020 (środa) – 10:00-14:00.

Podczas sesji kreatywnych online przedstawimy podstawowe narzędzie służące do projektowania innowacji społecznych. Odpowiemy na pytania: czym są innowacje społeczne, jak i dla kogo je tworzyć, jakie narzędzia można wykorzystywać w tym procesie? Dodatkowo przedstawimy ofertę Inkubatora Innowacji Społecznych Generator Dostępności.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązuję rejestracja poprzez formularz: https://forms.gle/aZeT4iecwVqPRoxq8. Zarejestrowani uczestnicy i uczestniczki otrzymają link do spotkania.

Projekt jest skierowany do osób, które chcą tworzyć nowatorskie rozwiązania w obszarze szeroko rozumianej dostępności dla osób z niepełnosprawnościami i/lub osób starszych z ograniczeniami mobilności lub percepcji. Inkubator daje szansę na rozwijanie koncepcji dzięki wsparciu specjalistów oraz grantom o średniej wartości 35 000 zł. Zapewnia dostęp do mentorów i doradców specjalistycznych, pomaga również w nawiązywaniu kontaktów z różnymi instytucjami czy aktywnymi osobami.

Na etapie naboru nie wymaga się gotowego rozwiązania. Służące do zgłoszenia Karty Innowacji pozwalają na przedstawienie wybranego problemu, pokazanie znajomości problematyki, kierunku myślenia, swojego doświadczenia i motywacji.

Postępy projektu można śledzić na bieżąco na stronie internetowej innowacje.spoldzielnie.org oraz na Facebooku: facebook.com/innowatorzy.

Projekt “Generator Dostępności” jest realizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Oś priorytetowa: IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie: 4.1 Innowacje społeczne

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status